WordPress SMTP Ayarları Eklentisiz Kurulum [2023]

WordPress SMTP Ayarları Eklentisiz Kurulum [2023]

WordPress SMTP Ayarları Eklentisiz Kurulum

WordPress kullanıp iletişim formlarındaki sorunlarla karşılaşmayanınız yoktur. Bu konuda ne tür bir yol izlemeniz gerektiği konusunda birçok SMTP eklentileri mevcut fakat şu an sizlere bir eklenti kullanmadan nasıl iletişim formlarınıza yazılan mesajlarınızın elinize ulaşması sağlayabilirsiniz. Biliyorsunuz bizlerinde bir iletişim sayfamız mevcut ve burada kullanıcılarımızın bizlerle olan iletişimlerini sağlamaları için gerekli bilgileri sağlamalarını istiyoruz. Bunlar;
  • İsim
  • E-Posta
  • Konu Başlığı
  • İletiniz
şeklinde gözükmektedir. Burada tüm alanların girişi sağlanıp “Gönder” butonuna basıldığında eğer sorunla karşılaşıyorsanız. Büyük ihtimalle SMTP mail ayarlarınızda sorun mevcuttur. Bu arada bazı ayarlamalar yaptıktan sonra yine sonuç alamazsanız sunucu sağlayıcınızla iletişime geçmenizi öneririm. Fakat çoğunlukla sunucu sağlayıcısına ihtiyaç duymadan çözmeniz gerekmektedir.

WordPress SMTP Ayarları Nasıl Yapılır?

Sitenizin kurulu olduğu dosyalarınıza erişim sağlamanız gerekmektedir. Sunucu sağlayıcısının size ait yönetim panelinden cPanel (farklı kontrol panelleri de mevcut olabilir) girişi sağlayabilir. Bu noktada dosyalarınızın bulunduğu bölüme giriş yapmanız gerekmektedir. Buradan sonra işimiz PHP yani kodlarımızın yer aldığı bazı dosyalarda düzenleme ve/veya eklemeler yapmamız gerekliliğiyle devam edecektir.

wp-config.php Dosyasında Düzenlenecek Kısımlar?

Birinci sırada ana dizinde yer alan “wp-config.php” adlı dosyayı bilgisayarımıza indirmek ve bunu bir Notepad++ veya Visual Studio Code gibi program ile açarak kod satırlarına erişim sağlamalısınız. Elbette farklı programlar ile de erişim sağlayabilirsiniz.
Related Posts