Yandex Uygulama Şifreleri Nasıl Oluşturulur?

Yandex Uygulama Şifreleri Nasıl Oluşturulur?

Yandex 360 Kurumsal Mail Hizmetini web üzerinden Yandex.Mail ile kullanmanın haricinde Outlook, Windows E-Posta Uygulamalarına, Apple Mail Uygulamasına, Android Mail uygulamasına ve en önemlisi de web uygulamalarınız için ( WordPress,Xenforo,VBullettin veya özel scriptler )  direkt kurulum yapabilmek adına SMTP şifresi oluşturularak sorunsuzca kurulum yapılması mümkündür.

Yandex Uygulama Şifresi Nasıl Oluşturulur?

1.  Yandex uygulama şifresi oluşturmak için öncelikle https://passport.yandex.com.tr/profile adresine e-mail adresiniz ve şifreniz ile giriş yapınız.
2. Yandex e-posta kullanıcı profil sayfasında “Şifreler ve Hesaba Giriş” sekmesini tıklayın, açılan sekmede “Uygulama şifrelerini etkinleştir” linkine tıklayınız.
3. Açılan Pop-up ekranda  “Uygulama şifrelerini etkinleştir” butonuna tıklayın.
4. Sonraki adımda daha önce bir uygulama şifresi oluşturulmadığı takdirde aşağıdaki “Uygulama Şifreleri” ekranından “Yeni Şifre Oluştur” Butonuna tıklayın.
5. “Uygulama Türünü Seçin” ekranında “Mail” linkine tıklayarak “Mail’e erişmek için şifrenin adı” kısmına bir isim girin
6. son adımda şifreniz kullanıma hazır durumdadır, lütfen şifreyi kopyaladığınızdan emin olmadan “Bitti” butonuna basarak ekranı kapatmayınız.
Microsoft Outlook programında kullanmak için uygulama şifreniz hazır durumda, artık Microsoft Outlook yandex kurulum aşamasına geçebiliriz. !!! Uyarı !!!  Oluşturulan şifreyi sadece bir kere görebilirsiniz. Şifreyi yanlış girip pencereyi kapattıysanız girdiğiniz şifreyi silip yeni bir şifre oluşturun.
 

Oluşturduğunuz tüm uygulama şifreleri aşağıdaki durumlarda sıfırlanır:

  • Şifre değiştirdiğinizde (iki aşamalı kimlik doğrulama kapalı olduğunda),
  • İki aşamalı kimlik doğrulamayı açıp kapattığınızda,
  • Kendiniz veya Destek Ekibi aracılığıyla hesabınıza erişimi yenilediğinizde,
  • Hesap yönetimi sayfasında yer alan Tüm cihazlarda çıkış yap bağlantısına gittiğinizde.

Bundan sonra her şifreyi yeniden oluşturmanız gerekecektir.

 
Related Posts
1 Comment

[…] Hesap Ayarları Ekranında yandex mail için oluşturduğunuz uygulama şifrenizi giriniz ve “Bağlan” butonuna […]

Comments are closed.